Rainer Sarneti "November" alustas avanädalavahetusel võimsalt


Rainer Sarneti "November" alustas avanädalavahetusel võimsalt
"November"Forum Cinemas AS

Andrus Kivirähki romaanil “Rehepapp ehk november” põhinev fantaasiafilm “November” tõi avanädalavahetusel kinodesse 12 363 vaatajat, saavutades selle tulemusega kodumaistest filmidest kõigi aegade 8. avanädalavahetuse vaatajanumbri. Avanädalavahetusel jäid teisele kohale vene ulmefilm "Külgetõmbejõud" (5502 vaatajat) ja kolmandale animatsioon "Baleriin" (4841 vaatajat).

“Rõõmu teeb see, et saime samaaegselt suuremate linnadega alustada kinolevi ka väiksemates Eestimaa paikades, kus film läks sageli täissaalidele ning tõi kokku enam kui 3000 kinokülastajat,” kommenteerib filmi produtsent Katrin Kissa.

Kinoveebi arvustuses kirjutas Rasmus Rammo nii:

"Tegemist läbinisti stiilse ja kvaliteetse kinotükiga, mis mulle juba esimese vaatamisega niivõrd sügava mulje jättis, et ma seda üheks Eesti filmiajaloo õnnestunumaks teoseks tituleerida sooviks. Võib-olla olen esialgsest lummast pimestatud, ehk vaimustas mind filmi erakordne stiilipuhtus, millega kodumaist folkloori varem kombineeritud pole, vahest on tegu tõepoolest pretsedenditu õnnestumisega – mine sa tea. Tõsiasi on aga see, et "November" on nii filmikunstiliselt kui kultuuriliselt olulise tähtsusega: Rainer Sarneti raudne lavastajakäsi on valanud tõetruu eestluse maailmaväärilisse vormi."

Seotud lood:

Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega. Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom)…