Septembris algavad "Tõe ja õiguse" režissöör Tanel Toomi ulmefilmi võtted


Septembris algavad "Tõe ja õiguse" režissöör Tanel Toomi ulmefilmi võtted
IMDb

Veebruaris kinodesse jõudnud režissöör Tanel Toomi täispika filmi debüüt "Tõde ja õigus" osutus Eestis kõigi aegade vaadatuimaks ja efektirohkeimaks filmiks. Kuidas jätkab noor režissöör oma karjääriga? Kas "Tõde ja õigus II"? Toomi järgmine film on aga hoopis teisest puust, sest selleks on inglisekeelne ulmepõnevik "Gateway 6", mille võtted algavad Eestis juba septembris.

Sarnaselt "Tõe ja õiguse" filmile seisab ka seekord projekti taga Allfilm, mis on praegu hõivatud Christopher Nolani uue filmi "Tenet" Eestis toimuvate võtetega, aga oma osa mängivad ka mitmed rahvusvahelised produktsioonifirmad.

Allfilmi produtsent Ivo Felt praegu Kinoveebile filmi kohta infot ei jaganud, aga lubas, et paari nädala pärast saame Toomi ulmefilmi kohta juba rohkem teada. Kuna filmi kohta leiab juba 2015. aastast erinevaid uudiseid, mis ei pruugi enam tõele vastata, siis ootame ära Allfilmi kinnituse selles osas, et kes hakkab peaosa kehastama ning mis film endast tegelikult kujutab.

Millest film räägib? Praegu peame lähtuma IMDb ja Allfilmi kodulehekülgedel olevast sünopsisest, mille kohaselt leiab lugu aset postapokalüptilises tulevikus keset ookeani, kus asub salajane sõjaväebaas. Sealsed sõdurid ootavad võimalust lahkuda, kuid kui plaanile vesi peale tõmmatakse, hakkab elu keset ookeani eriti häirivaks muutuma, sest nimetu vaenlane võib igal hetkel rünnata.