"Terminaator 2: Kohtupäev 3D": mis vahe on vanal ja uuel versioonil?


"Terminaator 2: Kohtupäev 3D": mis vahe on vanal ja uuel versioonil?
"Terminaator 2: Kohtupäev 3D"Ekraanitõmmis

James Cameroni 1991. aasta filmis "Terminaator 2: Kohtupäev" oli mitmeid toonasest tehnoloogiast tulenenud pisivigu, mida esialgu küll keegi ei märganud, aga kuna sellest kujunes kultusfilm, siis käisid fännid järje luubiga üle ning leidsid mitmeid vajakajäämisi. 25. augustil linastuv 3D versioon pole üksnes uues mõõtmes, vaid ka need vead on ära parandatud.

1. Autoklaas

Me kõik mäletame hetke, mil T-1000 (Robert Patrick) ajas veoautoga John Connorit (Edward Furlong) taga. Vähesed märkasid või mäletavad, et tunnelisse sõitnud autol purunesid esiklaasid, aga järgmises kaadris olid need taaskord terved, et T-1000 saaks need käega eest ära lüüa.

Digitaalselt parandatud 3D versioonis jäävad aknad tunnelisse sõites terveks, et järgmistes kaadrites toimuv tunduks loogilisem.

See on ka üks viga, mille parandamist on James Cameron avalikult tunnistanud.

2. Kehadublant

Pean tunnistama, et hiljuti teist osa uuesti vaadates märkasin alles nüüd esimest korda ühte ilmselget viga. Hetkel, mil Terminaator sõidab koos Johniga tunnelis toimunud plahvatuse eest ära, on selgelt näha, et mootorratta peal pole kohe kindlasti Furlong ja Schwarzenegger, vaid nende kehadublandid.

Seotud lood:

Väga selgeks muutub dublantide kasutamine plahvatusele eelneval hetkel, mil Terminaator maandub mootorrattaga tunnelis: see pole Schwarzenegger, vaid kaskadöör Peter Kent, kes kannab näitleja välimust meenutavat maski.

Need omaaegsed vead, mida digitaalsete võimaluste puudumisel toona ei parandatud, on nüüdseks kadunud ning Schwarzenegger on püsivalt Schwarzenegger.

3. Robert Patricku meheau

Kui T-1000 esimest korda välja ilmub, võtab ta maha ühe juhusliku politseiniku, kuid tema keha kohal kükitades jäi paljudele silma üks detail: Robert Patricku munandikott.

See detail on nüüdseks eemaldatud või pigem kaetud digitaalselt lisatud betoonitükiga.

Algses versioonis on 1:13 pealt selgelt näha seda, mida 3D versioonis enam pole.

4. Heledam pilt

3D nõuab ka heledamat pilti, sest 3D prillid neelavad palju valgus, aga see omakorda tähendab, et "Terminaator 2" pole kunagi varem olnud niivõrd hele ja selge kui nüüd.

"Terminaator 2: Kohtupäev 3D" linastub 25. augustil.