"Tõe ja õiguse" produtsent Ivo Felt: lehma välja tirimise stseeniks viisime sohu vanni

Avalikustati esimene kinotreiler!
Kroonika
KroonikaFoto: Kristjan Lepp

Ivo Felt esitles neljapäevaõhtuses Kanal 2 uudistemagasinis “Reporter” Eesti kõigi aegade oodatuma linateose “Tõde ja õigus” täispikka kinotreilerit ning kergitas veidi saladuskatet ka sellelt, milliseid nippe kasutati keeruliste stseenide filmimiseks — näiteks oli Felti sõnul vaja lehma soost päästmise operatsiooni lavastamiseks ehitada sohu vann, et looma elu mitte ohtu seada.

Felt kruvis ootusärevust ka sellega, et kiitis ülivõrdes režissööri ja stsenaristi Tanel Toomi, kes erinevat kõigist teistest Eesti filmitegijatest erakordse detailsuse ja professionaalsuse poolest. "Lisaks sellele, et Tanel on andekas, on ta ka kohutavalt töökas, ta läheb detailidesse ja tunneb filmitegemise igat aspetki kuni lõpuni. Ta võib ühtviisi rääkida kaasa nii helilooja, operaatori kui helimehega, näitlejatest rääkimata. Ta valdab filmitegemise igat etappi," kirjeldas Felt.

Anton Hansen Tammsaare samanimelise romaani "Tõde ja õigus" 1.raamatu põhjal vändatud suurfilm esilinastub Solarise Apollos 20.veebruaril. Filmi maksumuseks kujunes 2,5 miljonit eurot, võtteperioodi pikkuseks oli poolteist aastat, millesse mahtus 75 täispikka võttepäeva ning temperatuurikõikumisi suvistest kuumakraadidest paukuva pakaseni. "Tõde ja õigus" valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ja selles tegi kaasa 102 näitlejat.