TREILER | Dokumentaalfilm "Puutumatu" räägib Hollywoodi võimsama produtsendi Harvey Weinsteini tähelennust ja põrmustavast langusest.


Dokumentaalfilm "Puutumatu" on linalugu mõjuvõimsa Hollywoodi produtsendi Harvey Weinsteini tähelennust ja põrmustavast langusest

Harwey Weinsteini vastu esitatud ahistamissüüdistused olid pikalt tuha all. Kogu skandaal lahvatas 2017. aastal, mil ahistamis- ja vägistamissüüdistusi esitanud naiste arv kasvas ligi kaheksakümneni. Filmis räägivad toimunust avameelselt vaid väike osa Harvey Weinsteini endistest kolleegidest ja näitlejannadest, nagu näiteks Rosanna Arquette, Paz de la Huerta, Hope Exiner D'Amore jt.

Kõigi nende naiste süüdistuste pinnal sai alguse #MeToo liikumine, mis on nüüdseks levinud üle maailma ja julgustab välja astuma ahistamise vastu.

Eelmisel Cannes´i festivali tseremoonia ajal astus lavale Asia Argento ja teatas, et Harvey Weinstein on ka teda siin Cannes´is vägistanud kui ta oli 21-aastane. „Ta elab nüüd häbistatuna ja filmikogukond, mis teda kord ülistas ja ta kuritegusid kinni mätsis, põlgab teda,“ ütles Argento. „Te teate, kes te olete. Aga tähtsam on, et meie teame, kes te olete. Ja me ei luba teil enam niimoodi edasi olla!“

/Annika Koppel, KesKus 09.2019/

Filmi levitab BestFilm.eu

Neljapäeval, 19.09 kell 19.00 juhatab kinos Artis filmi eriseansi sisse soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta.

"Puutumatu" linastub Forum Cinemas kinodes 20. septembril.