TREILER | Kinodesse jõuab Romain Gary eluloofilm "Lubadus koidikul"


Omalaadse huumoriga draama "Lubadus koidikul" räägib prantsuse kirjanikust Romain Gary elust koos tema ekstsentrilise emaga. Filmi on lavastanud Eric Barbier, peaosades mängivad Pierre Niney ("Frantz”, “Yves Saint Laurent”) ning Charlotte Gainsbourg ("Nümfomaan“ I ja II, "Melanhoolia“). Charlotte Gainsbourgil on ka selle nädala lõpus, 21. juulil sünnipäev, mil näitlejannal täitub 48 eluaastat.

Juudi päritolu prantsuse kirjanikul Romain Gary’l (1914-1980) oli väga kirev elu - keeruline lapsepõlv Poola-Leedu aladel, päikeseline teismeiga Nizzas, lenduriamet Teise maailmasõja päevil Aafrika kohal ja muidugi kirjandus. Kuid tema tuhande elu, kirjanikukuulsuse ja diplomaatilise karjääri taga on ema Nina. Ekstsentrilise oleku ja raugematu armastusega juhtis Nina poja kuulsuse ja au poole. Kuid piiritu emaarmastusega kaasneb ka oma koorem kanda.

Film "Lubadus koidikul“ põhineb Romain Gary' samanimelisel teosel. Tegemist on kirjanikuga, kes on kirjutanud erinevate pseudonüümide all ning võitnud ainsana maineka Concourt’i kirjandusauhinna kahel korral.

Kirjanikul on side Baltimaadega – nimelt sündis ja elas ta lapseeas Vilniuses, kus asub ka talle pühendatud mälestussammas.

Filmi esilinastus toimub 18. juulil Tallinnas kinos Artis. Tartu Elektriteater näitab filmi 22. juulil ja 8. augustil.