TREILERID | Mängufilm "Salmonid: 25 aastat hiljem" toob ekraanile tagasi Ita Everi, Guido Kanguri, Merle Palmiste ja paljud teised

 (2)

"Salmonid" oli ETV teleseriaal, mis jooksis kolm hooaega aastatel 1993 kuni 1995 kokku 36 episoodi. Salmonid oli Eesti esimene teleseriaal, mis nüüdseks jubua veerand sajandit tagasi näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. 25 aastaga on palju muutunud ja nii näemegi nüüd kinolinal, mis on Salmonitest tänaseks saanud. Filmi režissööriks nagu ka seriaalil kunai on Toomas Kirss.

"Salmonid" Foto: Liisabet Valdoja

Sünopsis: Perekond Salmonid on Eestit valitsenud viimased veerand sajandit, nii kaudselt kui otseselt. Rikkusest on saanud jõukus ja saavutustest võim. Perepea Ella Salmon (Ita Ever) on olnud isegi president! Kuid sellestki jääb väheks. Salmonid on otsustanud end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, tuues Venemaa valduses oleva presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Õilis, kuid omakasupüüdlik plaan satub aga ootamatult ohtu ning Salmonitel tuleb leida lahendus, kuidas pöörasest olukorrast võitjana väljuda.

Seotud lood:

Mängufilmi "Salmonid. 25 aastat hiljem" esilinastuse piletid on müügil ja kui keegi unistab presidendi vastuvõtu kutsest, siis 1. aprillil toimuv esilinatus on kindlasti sama glamuurne, sest president Ella Salmonit kehastav Ita Ever tähistab sel päeval oma 89. sünnipäeva. Film on režissöör Toomas Kirsi sünnipäevakink Ita Everile.

"Salmonid" Foto: Liisabet Valdoja

Filmi info:
Žanr: komöödia, draama
Kinodes alates: 01.04.2020
Filmi pikkus: 1 h 35 min.
Režissöör / lavastaja: Toomas Kirss

Osades:
Ita Ever, Guido Kangur, Merle Palmiste, Andrus Vaarik, Maria Avdjuško, Eduard Toman, Kersti Kreismann, Ain Lutsepp, Karolin Jürise, Rein Oja, Rita Rätsepp jt.