Vaibumatu skandaal! Värske dokumentaalfilm võtab taaskord luubi alla Michael Jacksoni ahistamissüüdistused


Vaibumatu skandaal! Värske dokumentaalfilm võtab taaskord luubi alla Michael Jacksoni ahistamissüüdistused
Foto: Scanpix

Jaanuari lõpus toimuval Sundance'i filmifestivalil esilinastub dokumentaalfilm "Finding Neverland", mis keskendub kahele väidetavale Michael Jacksoni ohvrile.

Maailma ühe tuntuma ja armastatuma artistiga käisid tema elu ajal kaasas räiged süüdistused, mis pole vaibunud ka pärast tema surma. Tänavusel Sundance’i filmifestivalil jõuab vaatajate ette värske dokumentaalfilm, mis taaskord süüdistab popikuningat noorte poiste pilastamises, vahendab ajakiri Rolling Stone.

“Oma kuulsuse tipphetkel alustas Michael Jackson pikaaegseid suhteid kahe poisi (vanustes 7 ja 10) ning nende peredega,” seisab filmi sünopsises. “Nüüdseks 30ndates mehed räägivad loo sellest, kuidas Jackson neid seksuaalselt ahistas ja kuidas nad sellega aastad hiljem leppisid.”

Filmi lavastajaks ja produtsendiks on Dan Reed. Tema kaheosaline teos “Leaving Neverland”, mis on saanud nime muusiku kuulsa Calfornia rantšo järgi, kestab kokku 223 minutit. Selle esilinastus leiab aset festivali erisündmuste kategoorias.

Pole teada, millistele Jacksoni süüdistajatele film täpsemalt keskendub. Väljaanne the Wrap on täheldanud, et kaks venda, kes staari samuti pilastamises süüdistanud, on praegu alles 20ndates eluaastates. 36-aastane koreograaf Wade Robson andis sarnaste süüdistustega Jacksoni kohtusse aastal 2013. Kohuhagi jäeti 2017. aasta detsembris rahuldamata.

Wade Robson / Foto: Scanpix

Rolling Stone pole saanud kinnitust, kes täpsemalt oma loo räägivad, kuid Dan Reed’i ettevõtte Amos Pictures koduleheküljelt leiab foto just Jacksonist ja Robsonist. “Tegemist on järjekordse õudse produktsiooni ja haleda katsega Michael Jacksonit ekspluateerida ning selle pealt raha teenida,” kommenteeris muusiku esindaja.

Esindaja sõnul on nii Wade Robson kui ka James Safechuck (mees, kes oli lapsena Jacksoni kaaslaseks ja hiljem andis ta perekonna kohtusse — toim.) mõlemad vande all tunnistanud, et Michael Jackson ei teinud nendega kunagi midagi ebasündsat: “Safechuck ja Robson, kellest viimane on end nimetanud “petmise meistriks”, esitasid Michael’i pärandi vastu kohtuhagid ja nõudsid miljoneid dollareid. Mõlemad kohtuhagid jäeti rahuldamata. See n-ö “dokumentaalfilm” on aegunud ja ümber lükatud süüdistuste taaskasutamine. On hämmastav, miks ükski austatud filmitegija selle projektiga end siduma peaks.”

Foto: Kuvatõmmis