VIDEO | Kas teadsid, kuidas filmitreilerid sinuga tegelikult manipuleerivad?


Kui oled mõelnud, et miks sa ometi läksid pärast seda ühte suurepärast treilerit vaatama filmi, mis osutus suureks pettumuseks, siis tea, et see pole sinu süü. Filmitreilerite taga on terve teadus, et sind kinno meelitada. VICE käis rääkimas professionaalsete treileritegijatega, kes panevadki igapäevaselt kokku promoklippe, mis sinuga väga oskuslikult manipuleerivad.

Treilereid on mitmesuguseid, kuid enamik USA ja Hollywoodi filme järgivad kindlaid valemeid ja trende, mis on hetkel populaarsed.

Üheks neist on kindlasti emotsionaalse sideme loomiseks salvestatud uusversioon mõnest klassikalisest või populaarsest loost, mis kõlab palju aeglasemalt ja tõsisemalt. Vähe teatakse seda, et mitmed muusikud loovadki palasid ainult treilerite jaoks ning nende eesmärk ongi sind kaasa haarata ja jätta enamat ootama.

Näide "Alita: Battle Angel" uues treileris kasutatud palast, milleks oli uusversioon Linkin Park loost "New Divide".

Christopher Nolani "Algus" ("Inception") oli valju üürgava heli laialdase kasutamise algataja, aga kui see treiler oli tõesti hea, siis paljud teised mõjusid hiljem viletsate koopiatena.

Seotud lood:

Nii et kui vaatad järgmine kord kinos või kodus treilerit ja arvad, et see film tundus huvitav, siis mõtle ka selle peale, mis elemente kasutati, et sa nii mõtlema hakkaksid.

Vaata lisaks:
VIDEO | Just nii tehakse kõiki Hollywoodi treilereid.
10 suurepärast treilerit, mis reklaamisid kohutavaid filme.