ARVUSTUS | "Selfi" - lugu on hea, aga põnevust napib


ARVUSTUS | "Selfi" - lugu on hea, aga põnevust napib
"Selfi" - praegu kinodesForum Cinemas AS

Nikolai Homeriki toob vaatajani uue ja kõhedusttekitava põneviku "Selfi“, milles Vladimir Bogdanov (Konstantin Habenski) on edukas kirjanik ja saatejuht, kuni hetkeni, mil tema ellu ilmub kahtlane ja salapärane teisik ja see „teisik“ muutub järjest hirmutavaks ja teeb kõik, et Bogdanovi elu hävitada.

"Selfi"
Селфи
Art Pictures Studio, Kinoslovo
režissöörNikolai Homeriki
peaosatäitjadAnna Mihhalkova, Konstantin Habenski, Fjodor Bondartšuk
Kinoveeb6
 Selfie
(2018) on IMDb

Ühel õhtul võtab kirjanik Bogdanoviga ühendust anonüümne isik, kes soovib üle võtta kõik, mis talle oluline – tema pere, töö, kolleegid, kirjutatud raamatud ja tema oleviku, mineviku ja tuleviku.

Häirivaks asjaoluks on ka veel see, et teisik, kes Bogdanovit vaimselt terroriseerima asub, on kirjaniku täpne koopia. Bogdanovist ei ole enam midagi järel ja kõik tema edu, karjäär ja muu on nüüd salapärase võõra käes.

"Selfi" on küllalt põnev, et seda kinno vaatama minna, kuid hoiatuseks nii palju, et filmi sündmustik on liialt pikaks venitatud. Algus tundub paljutõotav, keskpaik venib ja muutub kohati igavaks. Lõpus tõmmatakse adrenaliini ja natukene pinget juurde, ent ei ole kindel, kas seegi tervikut paremaks muudab.

"Selfi" - praegu kinodes Forum Cinemas AS
Seotud lood:

Peaosalist kehastav Konstantin Habenski teeb oma rolliga hea töö, kehastades filmis kahte tegelast korraga. Ta on kaasa teinud ka filmides nagu "Night Watch" (2004) ja "Day Watch“ (2006). Mõlemad on visuaalselt vinged linateosed. Teised kaasateinud näitlejad tegid küll meeldivalt head rollid, kuid otseselt keegi teine ei säranud.

Veidi arusaamatuks ja kiirustavaks jäi ka moment, kus Bogdanovi teisik paljastatakse ja kuidagi kiirelt soovitakse filmi teises pooles jõuda lõpplahenduseni. Seegi läks jällegi veidi lohakaks lahmimiseks. Tundub et filmi algus võinuks olla pisut adrenaliinirohkem ja pikkust võinuks tublisti lühendada. Lugu ise on ju paljulubav – edukas kirjanik, tema täieliku „mina“ kontrolliv teisik, kõik suhtedraamad jne.

Tegelikult ei toimunud teisikute vahel isegi ühtki korralikku tagaajamist ega kaklusstseeni, mida siin oleks saanud ilusti ära kasutada. Kõik oli kuidagi venitatud ja keerukaks muudetud, aga lõppu tuli oodata, mis siis et see oli juba ka etteaimatav ja isegi ei pannud ehmatama, olgugi et tahtis šokeeriv olla.

"Selfi" - praegu kinodes Forum Cinemas AS

Kuna samas on rollis üks ja sama näitleja, tekkis vahepeal segadus, mismoodi vahet teha valel Bogdanovil ja õigel. Selles osas aeti kaardid vahepeal päris sassi. Vaataja jaoks pisut segadusttekitav ja natukene oleks võinud üldist salapära siiski rohkem hoida, et siis teisikuga üllatada või veel mõni põnev nüanss mängu tuua.

Siin aga aeti asi segaseks, mistõttu ei teadnudki, kummale pöialt hoida – kas teisikule või õigele Bogdanovile. Arvan, et televiisori vahendusel muutub see kiirelt ikkagi igavaks, seega mõjus pime kinosaal küllalt hästi, et kaasa mõtlema hakata ja oodata, mis järgmiseks juhtub.

Lõpus räägitakse natukene ka „laikidest“ ja „laikimisest“ laiemalt, kuid populaarne selfi ja laikimise teema liigub kuidagi eriti suure kaarega mööda ja keskseks teemaks jääb vaid kirjaniku mure eikuskilt välja ilmunud teisikuga.

"Selfi" on praegu Forum Cinemas kinodes.