TOP 9 | Linateosed tuntud filmirežissööridelt enne, kui nad said maailmakuulsaks


TOP 9 | Linateosed tuntud filmirežissööridelt enne, kui nad said maailmakuulsaks
Shutterstock

Kellele meist ei meeldiks vaadata uusi Hollywoodi filme, mis lihtsalt ei jutusta juba varem kuuldud igavaid lugusid, või mis jutustaksid meile lugusid vanal ja igaval moel, mida kommertskinod tänapäeval kipuvad tegema.

Siiski on vedanud, et oleme saanud näha paljude kuulsate režissööride tähelendu, kes on endiselt prominentsed tegijad filmimaailmas. Kellel on visioon ja teadmised ning oskavad kasutada narratiivide loomiseks visuaalseid elemente, mis panevad meid tahtma rohkem.

Mõnel puhul on nende režissööride varasematele filmidele omane teatraalsus näha ka nende praegustes filmides. Järgnevalt toome teieni üheksa filmi maailmakuulsatelt režissööridelt, kes näitasid häid tulemusi ka oma varasemate töödega.

"Blood Simple.", 1984

Režissöörid Joel ja Ethan Coen

Olles loonud uuesti ja uuesti meistriteoseid varjatud vägivallaga vürtsitatud mustast huumorist, pole neile kahele režissöörile tunnustus ja kommertslik edu sugugi võõras. Nende mõju ulatub muuhulgas läbi filmi „Fargo" (1986) selleni, et see inspireeris kuulsat ja kaasaegset samanimelist telesarja.

Filmis „Blood Simple", mida peetakse tänaseni meisterlikuks neo-noiri žanri alla kuuluvaks linateoseks, palkab pettunud baariomanik eradetektiivi oma naise (keda kehastab Frances McDonald ja kes mängis ka filmis „Fargo") jälgimiseks ja uurimiseks. Baarmen kahtlustab naist kõrvalsuhtes ja juhul kui see kahtlus tõeks osutub, annab ta detektiivile loa naine ära tappa. Mis sellele järgneb, on vägivaldne, naljakas ja keerutatud lugu.

Seotud lood:


"Sinine samet" ("Blue Velvet", 1986)

Režissöör David Lynch

Kui keegi pole juhuslikult ise vaadanud, ollakse vähemalt kuulnud Lynchi meistriteosest "Mulholland Drive". Siiski oli „Blue Velvet" see film, mis tõi Lynchile ja tema sürrealismile tähelepanu. See on murettekitav neo-noir'i žanri alla kuuluv film, mis uurib psühhoseksuaalset temaatikat, narratiiviks ilusast halvaks pöörduv unenägu. Omal ajal sai see hulgaliselt halba vastukaja tänu oma vägivaldsuse tõttu, kuid samas andis "Blue Velvet" inspiratsiooni mitmele teisele Hollywoodi režissöörile, näiteks Quentin Tarantinole ja vendade Coenidele.