TREILER | Kõigi aegade edukaima Jaapani animefilmi looja uus film "Tüdruk, kes muutis ilma" alustab ka Eesti kinodes

 (3)

Kinoveebi oodatuimate 2019. aasta animatsioonide hulka jõudnud järgmiseks Hayao Miyazakiks nimetatud Makoto Shinkai uus film "Tüdruk, kes muutis ilma" ("Weathering with You") alustab sel nädalal Eesti kinodes.

Makoto Shinkai alustas oma karjääri lühifilmidega, mida ta ise oma Apple'i arvutis animeeris. Läbimurre saabus fantastilise lühifilmiga "Voices of a Distant Star", mille järel valmisid ulmeline draama "The Place Promised in Our Early Days", vaimustav romantiline lugu "5 Centimeters per Second", esimene suurejooneline fantaasaifilm "Children Who Chase Lost Voices" ja draama "The Garden of Words".

Neid kõiki ühendas erakordne nägemus maailmast, animest ja animatsiooni omadusest luua lugusid nii nagu seda ei saa teha ükski mängufilm.

Shinkai jaoks saabus ülemaailmne edu ja tuntus 2016. aasta filmiga "Sinu nimi" ("Your Name"), mis lükkas Jaapanis kõigi aegade edukaimate animeiflmide troonilt Hayao Miyazaki ja Studio Ghibli "Vaimudest viidud" ("Spirited Away").

Tänavu valminud "Tüdruk, kes muutis ilma" ("Weathering with You") võeti veelgi paremini vastu kui "Sinu nimi" ning film püsib praegu kõigi aegade edukaimate animefilmide edetabelis 6. kohal.

Seotud lood:

Sünopsis: "Tüdruk, kes muutis ilma" ("Weathering with You") on Jaapani praeguse aja kõige hinnatuima lavastaja Makoto Shinkai ("Your Name", "Children Who Chase Lost Voices") kõige uuem, rekordeid purustav film, mille Jaapan esitas Oscaritele Parima rahvusvahelise filmi kategoorias. Viimati sai sellise au osaliseks 1997. aastal samamoodi ökoloogilistele probleemidele vihjav Hayao Mizazaki film "Printsess Mononoke.“

Film räägib poisist nimega Hodoka, kes jookseb kodust minema ning leiab ennast varsti keset vihmaperioodi olevast Tokyost. Suurlinnas tutvub ta Hinaga, noore tüdrukuga, kellel tundub olevat võime muuta ilma. Looduse käiku muutmine ei tule aga ilma tagajärgedeta ning noored peavad oma seikluste käigus aru saama, kuidas loodusega harmoonias elada.

See film on lisaks visuaalselt imeilusale ja suurepärasele loole ka väga aktuaalne allegooria kliimasoojenemise teemal ning näitab, kuidas inimene oma tegevusega kliimat mõjutab ning millised tagajärjed võivad sellel olla. Filmi peetakse õigustatult üheks selle aasta parimaks filmiks üldse.

Film linastub jaapani keeles, eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

"Tüdruk, kes muutis ilma" linastub Forum Cinemas kinodes 20. detsembril.