Film Eesti ajaloolisest aurulaevast sai Peterburi filmifestivalil preemia


Dokumentaalfilm Eesti ajaloolisest aurulaevast “Admiral” sai Peterburis korraldatud rahvusvahelisel mere - ja seiklusfilmide festivalil preemia. 16. korda peetaval festivalil “Meri kutsub” sai film eripreemia “Merepärand”, mida annab välja Venemaa kultuuritöötajate loomeliit.

Film räägib viimasest Eestis ja Baltimaades säilinud ja töökorras olevast aurulaevast “Admiral” - laeva ajaloost, päästmisest ja seiklustest 1980-ndate aastate lõpus. Filmi režissööriks on Oleg Besedin.

Dokumentaalfilm “Puksiirist Admiralini” jutustab loo viimasest Baltimaades säilinud ja töötavast aurulaevast Admiral. Kunagi nime Admiralteets kandnud laev on 1956. aastast täitnud erinevaid ülesandeid - osalenud paarisaja laeva katsetustel. Admiral on käinud seiklusrikastel merereisidel kogu Põhja-Euroopas - ta on olnud aukülaliseks mitmetel merefestivalidel, teda üritati kaaperdada Hamburgis. Aurulaeva meeskond pani aluse Admiraliteedi merepäevadele, millest hiljem sai Tallinna Merepäevade nime kandev pidustus.

Aurulaev “Admiral” on Euroopa ning Eesti ajalooliste laevade nimekirjas ja on Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi liige. “Admiral” seisab Tallinna sadamas ning on endiselt merekõlbulik ning tema südameks on töötav aurumasin.