Järgmine "Troonide mängu" eellugude seriaal räägib Targaryenite dünastiast


Järgmine "Troonide mängu" eellugude seriaal räägib Targaryenite dünastiast
"Troonide mäng"Foto: Helen Sloan/HBO

"Troonide mäng" võib läbi olla, aga juba praegu on teada, et HBO ja raamatuseeria autor George R.R. Martin on korraga arendamas mitut eellugude seriaali, millest esimene läks Põhja-Iirimaal võttesse juba juunis. Nüüd saime rohkem infot ka järgmise seriaali kohta.

Deadline kirjutab, et HBO on valmis näitama rohelist tuld järgmisele "Troonide mängu" eellugude seriaalile, mille kirjutab ja produtseerib George R.R. Martin ise koos Ryan Condaliga ("Colony"), kes on ka seriaali kaaslooja ja produtsent.

Lugu leiab aset 300 aastat enne "Troonide mängu" põhiseriaali sündmuseid ning keskendub Targaryenite dünastia lõpu alguse kujutamisele.

Kuna Targaryenite hääbumist kujutav seriaal polnud esialgu töös olnud viie projekti hulgas, siis võiks arvata, et vahepeal hakati juba kuuendat arendama, kuig tegelikult võeti ette "Troonide mängu" produtsendi ja stsenaristi Bryan Cogman 2017. aastal alustatud eelloo seriaali stsenaarium ja kirjutati ümber.

HBO esimese "Troonide mängu" eelloo seriaal peaks ilmuma järgmise aasta jooksul. Veel nimetu seriaali lugu leiab aset tuhanded aastad enne kaheksa hooaega kestnud "Troonide mängu" ning kujutab George R. R. Martini loodud maailma liikumist kangelaste kuldajastust süngemate tundideni. Meieni tuuakse Westerose kohutavad saladused, Valgete vaimude (White Walkers) tõeline sünnilugu, idamaade müsteeriumid ja muidugi ka Starkide perekonna ajalugu.

Seotud lood:

Seriaali näitlejate hulgas on Miranda Richardson (Rita Skeeter "Harry Potteri" filmides), Marquis Rodriquez ("Manifest"), John Simm ("Strangers"), Richard McCabe ("Electric Dream"s), John Heffernan ("Dracula") ja Dixie Egerickx ("Summerland").

Kõige tuntum ja hinnatuim on uute näitleja hulgast kindlasti Oscarile kandideerinud Naomi Watts ("21 Grams"), kes hakkab kehastama sünge saladusega jõukat naist. Tema kõrval teevad kaasa veel Josh Whitehouse ("Poldark"), Naomi Ackie ("Lady Macbeth"), Denise Gough ("Monday"), Jamie Campbell Bower ("Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street", "Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald"), Sheila Atim ("Harlots"), Ivanno Jeremiah ("Humans"), Georgie Henley ("The Chronicles of Narnia" filmid), Alex Sharp ("How to Talk to Girls at Parties") ja Toby Regbo ("The Last Kingdom", "Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald").

"Troonide mängu" seriaali stsenaristid ja loojad David Benioff ja D.B. Weiss eelloo jaoks enam ei naase. Nemad on hõivatud järgmise "Star Warsi" filmitriloogiaga ja Netflixi 200 miljonit dollarit väärt lepingu jaoks filmide ja seriaalide loomisega.

Esimese eelloo seriaali stsenaristid ja loojad on Jane Goldman ja ka autor George R.R. Martin. Goldman on seriaali showrunner ja ka produtsent koos Martini ja SJ Clarksoni ("The Defenders", "Jessica Jones", "Succession", järgmise "Star TrekI" filmi režissöör). Clarkson on ka pilootosa režissöör. Teiste produtsentide hulka kuuluvad veel James Farrell, Jim Danger Gray, Vince Gerardis, Daniel Zelman ja Chris Symes.

Kahe seriaali kohta juba teame, et üks räägib loo kangelaste kuldajastust ja selle langemisest süngemate tundideni ja teine Targaryenite dünastiast. Mida teame ülejäänud kolmest töös olevast eelloost? Näiteks seda, et "Kong: Skull Island" ja "Godzilla: King of Monsters" stsenarist Max Borenstein töötab praegu samuti eelloo kallal. Sama teeb ka "L.A. Confidential" mugandatud stsenaariumi eest Oscari võitnud stsenarist Brian Helgeland, suurepäraste seriaalide "The Leftovers" ja "Mad Men" stsenarist Carly Wray.